Leer in één weekend de basis van de Argentijnse Tango met onze unieke aanpak – samen leren dansen vanuit verbinding!
In dit weekend gebruiken we oefeningen uit de tantra om je ervaring te verdiepen. Wat heb jij nodig voor een diep gevoelde verbinding met jezelf? Wat heb je nodig om in je aanwezigheid te kunnen blijven rusten, ook als je verbonden bent met een ander? Wat betekent leiden en volgen voor jou, ook in je dagelijks leven en je relaties? Door dit te ervaren vergroot je je bewustzijn van hoe je jezelf beweegt, vanuit je centrum, in de tango en ook in de wereld.
De Argentijnse tango is een improvisatie dans vol elegantie en passie. Er zijn geen van te voren vastgelegde volgordes of figuren. Intens verbonden met elkaar creëren dansers elke stap weer hun unieke dans. Puur gevoel, puur genieten, ontspannen samen spelen.
We starten niet vanuit pasjes, maar laten je de magie van verbinding ervaren. Vanuit deze verbinding ontdek je de basis principes van de tango, leiden en volgen, tangopassen en technieken.
Veel mensen associeren Tantra met seksualiteit. In onze Tantra Tangolessen kunnen sensualiteit, seksuele energie en polariteit tussen (dans)partners voelbaar worden. We gebruiken dit in dit weekend om de dans en de verbinding te onderzoeken en te verrijken, niet om richting seksualiteit te gaan.
Wat is het verschil met Mindful Tango?
Mindful tango is onze methode waarmee we de dans benaderen. De Argentijnse tango is een dans die veel verschillende essenties raakt. Samen tango dansen gaat onder andere over verbinding en improvisatie, intentie en overgave, leiden en volgen, aanwezigheid en dissociatie, passie en sensualiteit. Mindful tango leert je dansen vanuit deze essenties, vanuit het verdiepen van je lichaamsbewustzijn.
In Tantra Tango combineren we deze Mindful tango aanpak met onze ervaring, inzichten en oefeningen vanuit de tantra. Zo kunnen we dieper kijken naar thema’s als aanwezigheid, verbinding en polariteit in leiden en volgen.
Voor tango beginners, of voor meer ervaren tangodansers die hun ervaring willen verdiepen.
Tango leren is jezelf ontdekken. Tango dansen is jezelf loslaten.
TangoZen
Tango in tijden van Corona – hoe ziet dat er uit?
We vragen mensen thuis te blijven als ze meerdere verschijnselen hebben die aan Corona gerelateerd zijn. We gaan ervan uit dat iedereen hier zo zorgvuldig mogelijk mee omgaat.
De zaal waar we dansen is prima geventileerd, en voor goede hygiënemaatregelen wordt gezorgd.
Datum
Het volgende weekend is op 28 en 29 oktober.
Programma
Dit weekend wordt georganiseerd in Arnhem, met 2 workshops op zaterdag en 2 op zondag. Op zondag sluiten we ons weekend na de workshops af met een kleine tango salon. Na het weekend ben je in principe klaar om je eerste stappen in zo’n dansavond te gaan zetten.
Zaterdag
11:00 tot 11:15 uur – Inloop
11:15 tot 13:15 uur – Tantra tangoles 1
13.15 tot 14.00 uur – Pauze. Wij serveren soep, neem zelf de rest van je lunch mee.
14.00 tot 16.00 uur – Tantra tangoles 2
16.00 tot 16.15 uur – Uitdansen
Zondag
12:00 tot 12:15 uur – Inloop
12.15 tot 14.15 uur – Tantra tangoles 3
14.15 tot 15.00 uur – Pauze – neem zelf je lunch mee.
15.00 tot 16.30 uur – Tantra tangoles 4
16.30 tot 17.30 uur – Kleine tango salon, lekker dansen onder het genot van een hapje en een drankje
Ervaringen van onze deelnemers
“Dit was meer dan dansen, dit was dansen met mijn emoties, gevoel en mijn gedachten. En tegelijk heb ik al na 2 dagen het gevoel dat ik de tango kan dansen. Een echte aanrader voor een leuk en leerzaam weekend.” Miriam
“In plaats van de tango te leren heb ik de tango erváren. Bijzonder om te voelen dat ieder moment het gaat om wat je sámen doet.” Angelique
“Tango en Tantra, de combinatie uit de hemel! Heerlijk genoten met fantastische begeleiding door Franc & Jeannine. Dank jullie wel!” Madelon
“Wij herhalen het beginnersweekend en dat was een enorme verdieping en verrijking. Het voelen en ervaren begint te integreren in ons lijf. We kunnen steeds beter waarnemen en beleven waar het om draait. Echt een aanrader om dit weekend te doen en een jaar later te herhalen.” Dick en Tamara
“Ik heb niet alleen geleerd wat tangodansen betekent, maar ook heel veel over leiden, volgen en de relatie. Veel inspiratie gekregen en stof tot reflectie.” W
“Ik dans al wat langer tango maar jullie benadering was zó verrijkend, zeker om samen met mijn vriend te doen. Een mooie manier om samen te verbinden en elkaar op andere lagen te ontmoeten.” Marleen
“Heerlijke twee dagen gehad bij Franc en Jeannine. Helemaal in gevoel leren dansen door de fijne en duidelijke les, vol aandacht, humor, écht contact en verbinding.” Roos en Matthijs
“Fantastische opbouw van de lessen! Intensief en tóch ontspannen. Verrassend resultaat met mijn danspartner, terwijl we beiden geen enkele ervaring hadden met de tango.” Ieteke
Locatie
La Cappella, Oude Velperweg 36A, Arnhem
Prijs
€ 150,- per persoon.
Er is ruimte voor 12 dansparen.
Check ook even onze voorwaarden .
Docenten
Franc Duking en Jeannine de Klerk.
Danspartner
Geef je op als danspaar. Je plek is pas definitief gereserveerd als beide partners betaald hebben.
Zoek je nog een danspartner? Laat ons dit snel weten, dan kunnen we proberen je aan iemand te koppelen. Het werkt wel vaak het beste om zelf actief op zoek te gaan.
Volgende keer
Passen 28 en 29 oktober je niet? Ons volgende beginnersweekend is een retraite, van vrijdagavond 15 t/m zondag 17 maart 2024.
Aanmelding
Als u wilt deelnemen aan één van deze weekenden, vul dan onderstaand formulier in. Belangrijk voor nu is dat u vermeldt dat het om het Beginnersweekend gaat, en dat U ook de naam en email van Uw (dans)partner invult. Na ontvangst wordt zo snel mogelijk een bevestiging verstuurd. Meer gedetailleerde informatie volgt in de week voor het weekend.